LAYALI Bratislava, workshopy a orientálna gala-show

Layali Bratislava je projekt, ktorý prináša slovenskému publiku a orientálnej tanečnej scéne výnimočnú príležitosť zažiť workshopy a show so jedinečnými zahraničnými hosťami z Maďarska: Effendi Dabkeh Tarsulát a tanečnicou Nitah. Do tretice môžete absolvovať workshop so slovenskou tanečnicou Zaghareet.

WORKSHOPY: sa uskutočnia dňa 15.06.2013 /sobota/

10:00 – 12:00 Zaghareet: Modern Oriental (technika a choreografia)
12:15 – 14:15 Nitah z Maďarska: Make the music visible (technika a choreografia)
14:30 – 16:30 Effendi Dabkeh Tarsulat z Maďarska: Dabkeh (technika a choreografia)

/úroveň je pre pokročilé tanečnice, nie je nutné mať ale základy dabkeh/
——————————————————————————–
***Effendi Dabkeh Tarsulát z Maďarska***

Skupina Effendi Dabkeh je prvou skupinou, ktorá začala v Maďarsku vyučovať folklórny tanec Dabkeh /Sýria, Libanon/. Skupina bola založená v roku 2004 a pozostáva z dvoch členov: na jednej strane máme biznismana pôvodom zo Sýrie, Dahhana Mohameda (Moha), známeho majiteľa Sultancentra. Hrá na rôzne hudobné nástroje a vášnivo tancuje už od útleho detstva. Na druhej strane máme Haddada Henrika (Rickyho), ktorý je známym spevákom. Bol frontmanom jednej z veľmi úspešných kapiel 90tych rokov (Picasso Branch). Riky je pôvodom z Libanonu a tanec vždy hral v jeho živote dôležitú úlohu. Počas víkendov Ricky zabával svoje nadšené o publikum svojim umením a počas týždňa vyučoval street-jazz. Vzdelával a zdokonaľoval sa na medzinárodných workshopoch, určitý čas študoval na Broadway-i u známeho choreografa speváčky Pink.

14:30 – 16:30 Effendi Dabkeh Tarsulát z Maďarska: Workshop Dabkeh (technika a choreografia)

Slovo „dabkeh“ znamená „dupnúť“. Vaše srdce začne biť rýchlejšie akonáhle pocítite energiu libanonskej folklórnej hudby. Nečudo, že táto hudba a tanec sú tak povznášajúce, pôvodne na ňu tancovali vojaci vracajúci sa z vojny. Effendi Dabkeh Tarsulát predstavuje modernú verziu libanonského folklóru na vysokej úrovni. Inšpirácie a choreografie profesionálnych lektorov obohacujú ich vystúpenia ako aj workshopy. Šikovné absolventky sobotného workshopu vystúpia na večernej show spolu s Rikkym a Dahhanom s touto choreografiou.

/úroveň je pre pokročilé tanečnice, nie je nutné mať ale základy dabkeh/
——————————————————————————–
***Nitah z Maďarska***

Jej mottom v orientálnom tanci je:
„Orientálny tanec je všetkým v čom žena môže nájsť samu seba
Nie je to len hudba a pohyb v súzvuku
Nie je to len tanec, ale je to umenie, ktoré tvoríme srdcom a dušou.
Harmónia, rovnováha, krása.“

Nitah za zaľúbila do orientálneho tanca pred 13timi rokmi, začala sa ihneď tento druh tanca učiť a sama ho vyučuje už sedem rokov. Neustále sa vzdeláva, aby si obnovovala, dopĺňala a rozširovala vedomosti, ktoré môže podávať ďalej. Jej žiačky dosahujú úspechy na národných i medzinárodných súťažiach. Nitah pôsobila ako lektorka na významných festivaloch orientálneho tanca: Salamat Masr Egyptian Dance Festival 2012, Aini Ya Aini Dance Festival, Španielsko – Valencia 2013.

12:15 – 14:15 Nitah z Maďarska: workshop Zviditeľni hudbu (technika a choreografia)

Nitah zdôrazňuje nevyhnutnosť vyučovať techniku pohybu v orientálnom tanci v spojení s tým, čo robí tanečnicou skutočne výnimočnou: zviditeľniť hudbu a emócie.

/úroveň je pre stredne pokročilé/pokročilé/

——————————————————————————
***Zaghareet z Bratislavy***

Zaghareet je slovenská orientálna tanečnica pôsobiaca v SR a v zahraničí. S orientálnym tancom sa zoznámila v roku 2002. Venuje sa najmä egyptskému štýlu orientálneho tanca. Vystupuje, vedie pravidelné kurzy v Bratislave, vytvára choreografie, súťaží, hosťuje na národných i medzinárodných tanečných festivaloch. Má za sebou viacero úspechov na medzinárodných súťažiach ako aj jej žiačky. Pri výuke využíva svoje skúsenosti a vedomosti z oblasti medicíny.

10:00 – 12:00 Zaghareet: Moderný Orientálny tanec (technika a choreografia)

Moderný orientálny tanec obsahuje prekvapivé, vzrušujúce nové prvky a kombinácie, ktoré by ste neočakávali. Je to to pravé, čím prekvapiť svoje obecenstvo.

/úroveň je pre stredne pokročilé/pokročilé/

——————————————————————————-
Cena za jeden workshop: 26Eur
Cena za dva workshopy: 36Eur
Cena za tri workshopy: 42Eur

ZVÝHODNENÉ BALÍČKY

KOMPLETNÝ BALÍČEK: /3x WS, lístok na gala, + 10 % zľava na Full package Halaweyat Festivalu 2013 v Budapešti/ 50Eur
MALÝ BALÍČEK: /2x WS, lístok na gala, + 10 % zľava na Full package Halaweyat Festivalu 2013 v Budapešti/ 45Eur

Show: 15.06.2013 o 19:00, trvanie cca 2-2,5hod.
Lístok na show pre bežnú verejnosť: 12Eur

Viac info ohľadne miesta konania workshopov a galashow už čoskoro!

Registrácia na WS/show :

zaghareet.daniela@gmail.com